دوشنبه 1402/02/18 - 12:25
مسئول بسیج سازندگی چهارمحال و بختیاری:

اجرای 2300 پروژه بسیج سازندگی در چهارمحال و بختیاری

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام از اجرای بیش از 2300 پروژه در استان چهارمحال و بختیاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی از استان چهارمحال و بختیاری؛ به مناسبت فرارسیدن 17 اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی، جمعی از گروه های جهادی با  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار کردند.
در این دیدار مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به ارائه گزارشی از روند فعالیت های این سازمان و گروه های جهادی در استان چهارمحال و بختیاری پرداخت.
سرهنگ پاسدار هوشنگ فولادی گفت: سازمان بسیج سازندگی در بحث اعتلای بسیج و روشنگری در دو عرصه متفاوت، 2 کارگروه بزرگ فعال دارد که در زمینه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی فعالیت می کنند.
وی با اشاره به عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: ارائه تسهیلات اشتغالزایی با شعار کمک به مردم محروم و فعالیت های اقتصادی انجام می شود و 550 صندوق اشتغالزایی راه اندازی شده که منجر به تشکیل 40 تعاونی گردیده و در هر تعاونی بیش از 20 نفر برای خدمت رسانی به مردم فعالیت می کنند.
فولادی افزود: راه اندازی 19 کارگاه اشتغالزایی در زمینه های قالی بافی، خیاطی، گلدوزی و تولید جوراب (که صادرات به خارج از کشور هم دارد)، همچنین راه اندازی 7کارگاه جدید در سال جاری از برنامه های بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام می باشد، که هر کارگاه 7 تا 8نفر را مشغول به کار کرده و بیشتر از سرپرستان خانوار می باشند.
وی، ادامه داد: واگذاری 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به 7هزار نفر طی دو سال گذشته، که حتی یک مورد از آنها انحراف نداشته است و کمک به کارگاه های کوچک صنایع که در حال ورشکستگی هستند از برنامه های بسیج سازندگی به شمار می رود.
فولادی با اشاره به بحث عرصه محرومیت زدایی از فعالیت های بسیج سازندگی استان چهارمحال و بختیاری گفت: 3454 پروژه محرومیت زدایی طی 2 تا 3سال گذشته در سطح استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است که 1865 پروژه مربوط به بخش عمرانی در زمینه مسجد، مرمت خانه عالم، غسالخانه، گلزار شهدا، دارالقرآن، خانه محرومین(امسال 400 واحد با کمیته امداد و 350واحد با بهزیستی قراردادبسته شده)، آبرسانی، لایروبی 800 چشمه و قنات و ... بوده اند.
وی افزود: 1589 پروژه غیرعمرانی هم در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده که با تأمین اعتبار از سوی قرارگاه محرومیت زدایی بوده و  علاوه بر تهیه و توزیع بسته های لوازم التحریر و سبدهای آموزشی، تهیه و توزیع 670 سری جهیزیه نیز در سال جاری انجام می شود.
فولادی گفت: تاکنون 30 مرحله تهیه و توزیع بسته های معیشتی انجام شده که بیش از 375هزار بسته با ارزش بالغ بر 900  میلیارد تومان از سوی سپاه و بسیج در استان چهارمحال و بختیاری بوده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام افزود: پروژه های کلان آبرسانی شرب و کشاورزی هم در قالب قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی علیه السلام  در حال اجراست که از 381 روستای دارای مشکل آب شرب، 71 روستا شروع شده و تاکنون 65 روستا به اتمام رسیده و 25 روستا هم با همت گروه های جهادی و خیرین تکمیل شده است.
وی در بحث آب کشاورزی هم گفت: در راستای طرح از آبخیز تا جالیز ، نیازمندی های آب کشاورزی استان احصاء شده و به قرارگاه ارسال شده که به محض انعقاد قرارداد کارهای اجرایی شروع می شوند.
فولادی، تصریح کرد: در زمینه احداث جاده هم قرارداد اولیه 2هزار کیلومتر بسته شده و امسال در بسیج سازندگی استان چهارمحال و بختیاری 2300 برنامه در دست اجرا داریم که از بهمن ماه سال گذشته شروع شده و تا پایان سال جاری باید به اتمام برسند.
وی، تجهیز گروه های جهادی و بسیج سازندگی نواحی در شهرستان ها، رزمایش فاطمیون 3 به مناسبت هفته بسیج سازندگی در سطح استان چهارمحال و بختیاری، برپایی میزهای خدمت، افتتاح مسکن مددجویی و کارگاه های اشتغالزایی، توزیع بسته های معیشتی و سبدهای ورزشی و آموزشی و برگزاری یادواره شهدای جهادگر را از برنامه های دیگر برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.