شنبه 1396/09/11 - 10:34
امام‌جمعه لردگان:

آمارهاي اشتغال و رشد اقتصادي با واقعيت‌هاي جامعه همخواني ندارد

امام جمعه لردگان گفت: آمارهاي مطرح شده در مورد کاهش تورم، افزايش اشتغال و رشد اقتصادي هيچ‌ انطباقي با واقعيت‌هاي جامعه ندارد.
 آمارهاي اشتغال و رشد اقتصادي با واقعيت‌هاي جامعه همخواني ندارد

سيد مهدي تاج زاد امام جمعه لردگان در خطبه هاي نماز جمعهاين هفته گفت: ميلاد فرخنده رسول گرامي اسلام و ميلاد با سعادت ششمين امام و پيشوا، وجود امام صادق(ع) است که اين روز به عنوان روز اخلاق و مهرباني نيز نامگذاري شده است و قاعدتا دليل نامگذاري اين روز بخاطر ميلاد با سعادت پيامبر(ص) و امام صادق (ع) است و به نوعي هفته وحدت نيز مي باشد.

وي گفت: ميلاد نبي گرامي اسلام شروع يک مقطع عظيم در تاريخ بشريت است و پيامبر اکرم (ص) طليعه رحمت مي باشد که با ميلاد با برکت ايشان چند اتفاق مهم رخ داد از جمله بت ها افتادند، ايوان کسري شکست و چهارده کنگره آن فرو ريخت، درياچه ساوه خشکيد و آتشکده هزارساله فارس به يکباره خاموش گرديد و اين پيام مهمي براي جهانيان بود که اين ميلاد و تولد با ميلاد و تولدهاي ديگر متفاوت مي باشد و اين پيام ها نشان از حرکتي بزرگ در دنيا مي باشد.

حجت الاسلام تاج زاد در ادامه افزود: از بزرگترين برکات ميلاد نبي اکرم(ص) ارتقا جايگاه انسان است و انسان در عصر جاهليت با انساني که در پرتو رهنمودها و هدايت هاي پيامبر رشد کرد قطعا تفاوت دارد.

وي به ميلاد با سعادت امام صادق نيز اشاره کرد و گفت: هدايتگري اين امام همام تاثير بسيار زيادي در روشنگري هاي جامعه اسلامي داشته است و وظيفه ما اين است که معارف اهل بيت را ياد بگيريم و خودمان را پايبند دستورات آنها قرار دهيم.

امام جمعه لردگان تصريح کرد: اجلاس محبان اهل بيت در برابر تکفير که در ايران اسلامي برگزار شد به واسطه نزديک شدن به هفته وحدت از اهميت ويژه اي برخوردار است و محبان اهل بيت به يک گروه خاص محدود نمي شود و از اين رو رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار بيان داشتند" موضوع اين اجلاس که محبت اهل بيت(ع) است موضوع بسيار مهمي مي باشد و حب اهل بيت مخصوص يک گروه خاص نمي باشد و همه مسلمين و اهل بيت پيغمبر را دوست دارند و به اهل بيت ارادت دارند".

خطيب جمعه لردگان در بخش ديگر سخنان خود به گزارش 100 روزه رييس محترم جمهور اشاره داشت و گفت: آمارهايي که رئيس جمهور در سخنراني و گزارش 100 روزه خود در زمينه اشتغال مطرح مي کنند با واقعيت‌هاي جامعه فاصله زيادي دارد و ما آن را احساس نمي کنيم.

وي افزود: آمارهاي مطرح شده در مورد کاهش تورم، افزايش اشتغال و رشد اقتصادي هيچ‌ انطباقي با واقعيت‌هاي جامعه ندارد.

تاج زاد به 16 آذر روز دانشجو اداره کردو گفت: اين روز روزي است که جمعي از دانشجويان عزيز انقلاب اسلامي در مقابله با سياست هاي استکباري آمريکا و آمدن نيکسون به ايران در دانشگاه به شهادت رسيدند و اين روز بزرگ داراي پيام سياسي و مقاومت و مبارزه در برابر استکبار است و بازگو کننده اين است که دانشگاه بايد در برابر ظلم، ستم ، استکبار و نقشه هاي شيطاني مستکبران عالم بيدار باشد.

حجت الاسلام تاجزاد افزود: بدانيد دانشگاه و دانشجو امروز آماج بزرگ ترين توطئه ها است و بايد کار فرهنگي دانشگاه ها به گونه اي باشد که افرادي که تربيت مي کند مومن، متدين، متخلق و انقلابي باشند.

وي با اشاره به شهادت آيت الله مدرس گفت: مدرس، براي عالمان دين به عنوان يک عالم متعهد و سياستمدار الگو مي باشد و براي نمايندگان مجلس در طول اعصار و قرون بعد از رحلت و شهادتش نيز يک اسوه و الگو مي باشد./سلام لردگان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.