چهارشنبه 1401/04/01 - 12:27
اکبر اکبری
استان چهار محا…
به مناسبت کنگره ملی 11 هزار شهید عشایری؛

بهره مندی عشایر چهارمحال و بختیاری از خدمات 100 گروه جهادی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قمربنی هاشم(علیه السلام) با اشاره به اعزام بیش از 100 گروه جهادی به مناطق محروم از ارائه 2هزار خدمت به عشایر چهارمحال و بختیاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی از چهارمحال و بختیاری؛ سرهنگ پاسدار هوشنگ فولادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 11 هزار شهید جامعه عشایری کشور و برگزاری کنگره ملی  به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: گروه های جهادی و جهادگران بسیج سازندگی در استقبال از این رخداد بزرگ فرهنگی، خدمات قابل توجهی را به عشایر استان ارائه کردند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(علیه السلام ) با اشاره به برگزاری 6 مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه با محوریت مناطق عشایری استان، افزود: این رزمایش ها در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی و با توجه به شعار کنگره «10 هزار شهید، 10 هزار خدمت» برگزار گردید.(آمار شهدای عشایری با توجه به تکمیل بانک اطلاعاتی به 11هزار شهید رسید.)
سرهنگ فولادی با بیان اینکه در ماه های منتهی به کنگره شهدای جامعه عشایری، گروه های جهادی استان به طور مستمر به عشایر استان اعزام می شدند، اظهار کرد: گروه های جهادی با شناسایی مشکلات عشایر خدمات موردنیاز را به آنان ارائه می دادند.
وی با اشاره به اعزام بیش از 100 گروه جهادی برای رفع مشکلات عشایر استان، ادامه داد: این گروه های جهادی تاکنون بیش از 2 هزار خدمت در مناطق عشایری ارائه داده اند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (علیه السلام)؛ توزیع بسته های معیشتی، ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، روانشناسی، واکسیناسیون و درمان دام‏ها، تامین آب آشامیدنی، ساخت و تعمیر آبشخور دام‏ها، برگزاری کلاس های فرهنگی، هنری و مذهبی، برپایی کلاس های درس جبرانی، ساخت و تجهیز راه ها و ارائه مشاوره های حقوقی و خانواده را از شاخص ترین خدمات گروه های جهادی به مردم عشایرنشین استان برشمرد.
سرهنگ فولادی، برگزاری کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری را فرصتی مغتنم برای شناسایی و رفع مشکلات عشایر خواند و تصریح کرد: علی رغم تلاش های گسترده در خدمات رسانی به عشایر که جلوه ای بارز از تولید و اقتصاد مقاومتی هستند؛ اما هنوز هم مردم عشایرنشین با مشکلات بسیاری مواجه اند.
وی توزیع بیش از 120 هزار بسته معیشتی، بیش از 300 هزار پرس غذای گرم، اهدای 300 سری جهیزیه، توزیع 28 هزار لوازم التحریر و بیش از 100 هزار سری پوشاک و کفش را از دیگر خدمات بسیج سازندگی استان به عشایر در استقبال از این کنگره ملی دانست.
سرهنگ فولادی با اشاره به دیدار چهار هزار نفر از اعضای گروه های جهادی استان با رئیس جمهور، اظهار کرد: حضور پرشور عشایر جهادگر استان در این دیدار نیز بر توجه مسئولان کشوری به آنان افزود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(علیه السلام) خاطرنشان کرد: برگزاری چنین کنگره هایی علاوه بر تزریق روح معنویت و مرام شهدایی در جامعه، توجه مسئولان کشوری و استانی به مناطق عشایرنشین و صعب العبور را به دنبال دارد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.